Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
![Acum! Ambulanță spulberată de TIR pe A1! Trafic blocat! 1 WhatsApp Image 2024 07 18 at 13.16.40 9f81f0c9 e1721299165719](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/WhatsApp-Image-2024-07-18-at-13.16.40_9f81f0c9-e1721299165719-150x150.webp)
Lucrările avansează rapid la nodul rutier Bascov al Autostrăzii Pitești – Sibiu, iar în acestă seara va începe etapa a doua a montării grinzilor, a anunțat Compania Națională de Administrare a Infrastrsucturii Rutiere. Prima etapă a început pe data de 8 aprilie, iar în perioada 26 aprilie – 30 aprilie se vor monta încă 20 de grinzi. De asemenea, în această perioadă traficul va fi închis pe timpul nopții.
CITEȘTE ȘI: SPECTACULOS CE SE ÎNTÂMPLĂ PE AUTOSTRADA A1 PITEȘTI-SIBIU! ESTE INCREDIBIL PENTRU ȘOFERI! VIDEO!
Stadiul lucrărilor al secțiunii 5 Pitești – Curtea de Argeș a ajuns la stadiu de 65%, constructorul WeBuild mobilizând pe șantier aproximativ o mie de muncitori și sute de utilaje.
„CNAIR informează participanții la trafic că, în perioada 08.04.2024 – 30.04.2024, circulația rutieră în zona Nodului Rutier Bascov (Autostrada Sibiu – Pitești, Secțiunea 5: Curtea de Argeș – Pitești), km 92+600 – km 122+950, se va desfășura dirijat prin piloți (la paletă) întrucât se vor executa lucrări de montare a grinzilor prefabricate. Grinzile de pe culeele din zona centrală expuse traficului vor fi montate pe timp de noapte. Pentru evitarea formării de ambuteiaje, două echipaje ale Poliției Rutiere vor asigura fluidizarea traficului la intrarea și la ieșirea de pe autostradă.
Faza 2:
Lotul 5 Pitești -Curtea de Argeș cu o lungime de 30 km. este la 65 % execuție, WeBuild lucrează cu aprox. 1000 de drumari și ar putea deschide până la sfârșitul anului măcar prima jumătate până la nodul rutier Mănicești.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp