![Grupele FC Argeș desființate peste noapte! Zeci de copii au rămas pe drumuri! Părinții se revoltă! 1 fc arges grupe desfiintate](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/fc-arges-grupe-desfiintate-150x150.webp)
Alb-violeţii lui Viorel Dumitrescu vor juca miercuri al treilea meci pe teren propriu din acest tur de campionat. După ce în primele două meciuri F.C. Argeş s-a impus cu 3 – 0 în faţa celor de la CSM Rm. Vâlcea, şi 3 – 1 cu Maramureş Baia Mare, acum Dulcea şi colegii lui vor înfruna pe UTA. Arădenii ocupă locul 6 cu 10 puncte şi un golaveraj 8 – 6. Spre deosebire de F.C. Argeş, UTA a jucat în toate cele 8 etape de până acum, în timp ce argeşenii au doar 6 partide jucate. Partida de mâine va începe la ora 19.00, fiind televizată în direct de Digi 1.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp