![Atenție șoferi! Scumpiri fără precedent pentru asigurările auto! Cât au ajuns să coste? 1 rca 1 1](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/rca-1-1-150x150.webp)
Polițiștii Biroului Rutier Curtea de Argeș au depistat un tânăr de 19 ani, din Șuici, care conducea un autoturism pe DJ 703H, în localitatea Șuici, fiind înregistrat de aparatul RADAR cu viteza de 161 de km/h, în zonă cu limita de 50 km/h.
Ca urmare a abaterii constatate, cel în cauză a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 2.900 de lei, conform OUG 195/2002R, fiind aplicată și măsura complementară de reținere a permisului de conducere în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 120 de zile.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp