URMĂREȘTE ȘTIRILE OBIECTIV DE ARGEȘ ȘI PE PAGINA DE FACEBOOK SAU PE GRUPUL ZIAR OBIECTIV – ȘTIRILE ARGEȘULUI
![Argeș: Vine urgia! Avertisment meteo fără precedent! 1 furtuna](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/06/furtuna-150x150.webp)
Hoții au trecut la un alt nivel și au furat plasele care susțin pietrele montate în zona podurilor. Direcţia Regională Drumuri şi Poduri (DRDP) Craiova a anunțat că s-a luat decizia de a se depune plângere penală și au fost se sizate autoritățile pentru depistarea vinovaților.
“De pe zona drumului se fură multe, indicatoare, catadioptrii, coșuri de gunoi, mobilier etc. Dar, de această dată, s-a depășit orice limită, au fost furate plasele care susțin pietrele din gabioanele montate pe DEx 12, în zona podurilor. Aceste gabioane au un rol foarte important pentru siguranța podurilor, stopează eroziunea malurilor”, anunță Direcția Regională de Drumuri și Poduri Craiova.
În acest caz, Societatea de Drumuri Naționale (SDN) Slatina a depus o plângere penală pentru distrugere și furt.
URMĂREȘTE ȘTIRILE OBIECTIV DE ARGEȘ ȘI PE PAGINA DE FACEBOOK SAU PE GRUPUL ZIAR OBIECTIV – ȘTIRILE ARGEȘULUI
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp