![Se întâmplă pentru prima dată după 30 de ani în Pitești! Anunțul primarului Gentea! 1 adaposturi gentea](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/adaposturi-gentea-150x150.webp)
Traficul rutier se desfășoară cu greutate în aceste momente pe Dealu Negru, în localitatea Cotmeana din cauza unui accident. Din primele informații, două TIR-uri au intrat în coliziune, iar în urma apelului la 112, la fața locului se deplasează un echipaj SMURD pentru acordarea primelor îngrijri medicale în caz de nevoie.
CITEȘTE ȘI: SEXGATE SCHITU GOLEȘTI CONTINUĂ! SOȚUL ÎNȘELAT S-A ALES CU DOSAR PENAL!
La fața locului au intervenit pompierii pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor. De asemenea, oamenii legii s-au deplasat pentru demararea cercetărilor în urma cărora vor fi stabilite cauzele exacte ale accidentului.
„Eveniment rutier produs pe DN 7, zona Cotmeana, în care sunt implicate două autotrenuri. Intervin pompierii de la Detașamentul Pitești cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat” transmite ISU Argeș.
Știre în curs de actualizare!
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook sau pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp