![Acum! Tânăr găsit mort pe câmp! A fost împușcat! 1 impuscat camp criminalistica](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/impuscat-camp-criminalistica-150x150.webp)
Astăzi debutează turneul amical de baschet de la Piteşti, la startul căruia alături de BCM U Piteşti şi ASESOFT Ploieşti mai participă două echipe din străinătate: Vojvodina Navi Sad (locul 4, semifinalistă în precedenta ediţie a campionatului din Serbia) şi Cherno More Varna (locul 5 în ultimele două ediţii de campionat din Bulgaria). Astfel, de la ora 17, în Sala Sporturilor Trivale, se vor întâlni ASESOFT Ploieşti şi Vojvodina Navi Sad, urmând ca de la ora 19 piteştenii să joace cu Cherno More Varna. Mâine, vor avea loc finala mică, de la ora 17, şi finala mare, de la ora 19.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp