![Grupele FC Argeș desființate peste noapte! Zeci de copii au rămas pe drumuri! Părinții se revoltă! 1 fc arges grupe desfiintate](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/fc-arges-grupe-desfiintate-150x150.webp)
Sportivii şi antrenorii secţiei de nataţie de la CSM Piteşti au parcurs pregătirea montată, cu un cantonament de 10 zile la Sovata. Locul a fost special ales de staff-ul tehnic, în contextul în care băile termale, dar mai ales plimbările (patru ore pe zi) prin mina de sare de la Praid îi vor feri pe înotători de răceală tot anul. Actualmente, lotul de nataţie continuă pregătire acasă, la bazinul Olimpic, în aşteptarea primelor competiţii naţionale din acest an.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp