![Noaptea magică în care se deschid cerurile! Tradiții și superstiții populare! Cum sărbătorim ziua Sfântului Ilie? 1 sfantul ilie1](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/sfantul-ilie1-150x150.webp)
Un apel la 112 a pus pe jar pompierii argeșeni care au fost solicitați să intervină la un incendiu produs într-o tubulatură cu mase plastice a unui operator economic din comuna Mărăcineni, satul Argeșelu.
CITEȘTE ȘI: DOLIU IMENS ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL ARGEȘEAN! A MURIT UN APRECIAT ȘI CUNOSCUT PROFESOR!
„Sesizare de incendiu produs într-o tubulatură cu mase plastice a unui operator economic din comuna Mărăcineni, satul Argeșelu. Intervin pompierii pentru localizarea și lichidarea incendiului. Incendiul nu se manifesta în afara tubulaturii și nu există pericol de propagare.
Aceasta este folosită pentru exhaustare de la un utilaj de prelucrare a plasticului. Nu sunt probleme. Se lucrează pentru identificarea focarelor și răcirea tubulaturi care are un diametru de aproximativ 50 cm. Operatorul economic desfășoară activități de prelucrare a maselor plastice”, potrivit ISU Argeș.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp