![Impactul sistemului de garanție returnare! Reciclarea - un „sport" stradal? 1 pet ghena](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/pet-ghena-150x150.webp)
Încă o școală din Pitești va intra în renovare energentică, prin fonduri nerambursabile, a anunțat în această dimineață primarul Cristian Gentea. Este vorba despre Școala Gimnazială „Tudor Mușatescu”, iar în urma contractului semnat recent, se vor executa o serie de lucrări precum modernizarea sistemului de încălzire centrală și distribuție de apă caldă, termoizolare, panouri fotovoltaice, iluminat cu LED. Valoarea contractului se ridică la aproximativ 4.230.000 lei, iar termenul de finalizare a lucrărilor este luna martie 2025.
CITEȘTE ȘI: ARGEȘ MALL! TOATE MAGAZINELE ȘI RESTAURANTELE AICI! LISTA COMPLETĂ!
„Încă o unitate de învățământ piteșteană intră în renovare energetică, finanțare obținută prin PNRR! Este vorba despre Școala Gimnazială „Tudor Mușatescu”. Am semnat astăzi, 10 aprilie, cu câștigătorii licitației, contractul de servicii de proiectare, asistență tehnică și execuție a lucrărilor. Clădirea va beneficia de modernizarea sistemului de încălzire centrală și distribuție de apă caldă, termoizolare, panouri fotovoltaice, iluminat cu LED. Va fi instalată și o stație de încărcare pentru vehicule electrice. Termenul de finalizare este martie 2025. Valoarea totală a acestui contract, în cadrul proiectului finanțat prin programul național, este de 4.232.000,00 de lei, fără TVA” a anunțat primarul Cristian Gentea.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp