![Mâine sărbătorim un mare sfânt! Ce nu trebuie să faci, dacă vrei să-ți fie bine? 1 Pantelimon](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/Pantelimon-150x150.webp)
Un tânăr de 15 ani și-a pierdut viața, iar un altul de 18 ani se zbate între viață și moarte după ce au furat o mașină, iar cel tânăr a provocat un accident. Din primele informații, se pare că cei doi au luat mașina din fața unei case, iar pe drumul dintre două localități minorul a pierdut controlul volanului și a lovit violent un stâlp.
CITEȘTE ȘI: MESAJ EMOȚIONANT AL FAMILIEI POLIȚISTULUI LOCAL LA O SĂPTĂMÂNĂ DUPĂ ÎNMORMÂNTARE!
În urma impactului, băiatul de 15 ani a murit pe loc, iar tânărul de 18 ani a suferit leziuni grave și a fost preluat de un echipaj medical și transportat de urgență la spital.
La fața locului au intervenit pompierii din cadrul ISU Buzău pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor. De asemenea, oamenii legii s-au deplasat pentru demararea cercetărilor în urma cărora vor fi stabilite cauzele exacte ale tragediei.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp