Azi la Lereşti se va alege viceprimarul sau cel puţin aşa ar trebui, conform datei fixate de prefect. Se pare că şi aici se va aplica aceeaşi procedură legală, iar consilierii PC vor părăsi sala pentru a nu întruni cele două treimi din numărul total de consilieri care trebuie să fie prezenţi. Lupta dintre Tonghioiu, fostul primar şi Ion Dragomir, fost viceprimar va fi probabil amânată din cauza acestei portiţe legale pentru că PC-ul doreşte scaunul de viceprimar. Tonghioiu, susţinut de cei doi consilieri locali PSD, cei doi consilieri locali PNL şi cei 3 consilieri locali PDL, ar avea majoritatea ca număr de voturi cu 7 voturi din 11.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp