![Aventură nocturnă, sfârșită tragic! Trei minori au ajuns la spital după ce au furat mașina părinților! 1 o ars](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/o-ars-150x150.webp)
La puțin timp după miezul nopții, pompierii de la Garda de Intervenție Topoloveni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea Călinești, sat Urlucea. Flăcările se manifestau la acoperișul locuinței și într-o cameră a acesteia.
S-a acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă. În urma evenimentului, o femei a suferit atac de panică și a fost monitorizată la fața locului de către paramedicii SMURD, iar un bărbat cu vârsta de 37 de ani a fost preluat de către un echipaj SAJ și transportat la spital.
Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost folosirea intenționată a sursei de aprindere pentru generarea incendiului.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp