![Aventură nocturnă, sfârșită tragic! Trei minori au ajuns la spital după ce au furat mașina părinților! 1 o ars](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/o-ars-150x150.webp)
Nicolae Rachieru: „În această zi mândră, sărbătorim spiritul nostru de unitate și independență!”
„În această zi mândră, sărbătorim spiritul nostru de unitate și independență. 1 Decembrie aduce cu sine amintirea momentului istoric în care inimile noastre s-au unit pentru a forma o națiune puternică și liberă.
Astăzi, privim cu recunoștință la sacrificiile trecutului și omagiem Eroi Neamului care au făcut posibilă realizarea Marii Unirii și întregirea națiunii române!
Astăzi, transmitem gânduri bune tuturor celor care poartă tricolorul în inimi, indiferent de locul unde se află!
La mulți ani, România! La mulți ani, români!”, este mesajul transmis de Nicolae Rachieru, primarul comunei Budeasa.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp