Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
![Artiști celebri de Zilele Municipiului Curtea de Argeș! Program complet! 1 crowd concert summer music festival 600nw 611045375](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/crowd-concert-summer-music-festival-600nw-611045375.webp)
FC Argeș a rămas fără unul dntre căpitani, după ce clubul din Trivale a ajuns la o înțelegere cu FC Voluntari pentru transferul definitiv al lui Grigore Turda. Dorit de FCSB, Rapid sau CSU Craiova, mijlocașul a decis să semneze cu Voluntari pentru o perioadă de doi ani și jumătate. Grigore Turda a ajuns la FC Argeș în vara anului 2018, liber de contract, de la Pandurii Târgu Jiu. În cariera sa, a mai evoluat pentru formații precum CSM Sighet, Foresta Suceava și Armătura Zalău, înainte să semneze cu Pandurii, în 2017.
CITEȘTE ȘI: SUTE DE COPII CU GRIPĂ, RUJEOLĂ, VIROZE LA SPITALUL DE PEDIATRIE DIN PITEȘTI! SITUAȚIA ALARMANTĂ!
„Cluburile FC Argeș și FC Voluntari au ajuns la un acord privind transferul definitiv al căpitanului nostru. Originar din Sighetu Marmației, Grigore Turda a fost transferat de clubul nostru în 2018 de la Pandurii Târgu Jiu. Au urmat 153 de meciuri în tricoul alb-violet, 6 goluri și o pasă de gol. Grig a purtat cu mândrie banderola de căpitan a clubului nostru în ultimele sezoane. Tototdată, el a pus umărul la promovarea din 2020, calificarea în play-offul Ligii 1, precum și accederea în semifinalele Cupei României din sezonul 2021/2022. Îi mulțumim pentru toată munca depusă la FC Argeș și îi dorim multă baftă în carieră!” transmite echipa de comunicare a FC Argeș.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp