![Legumele, în suferință din cauza căldurii extreme! De pe tarabe, direct la gunoi! 1 legume](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/legume-150x150.webp)
Peste 650 angajați-pe șantierul celei mai așteptate Autostrăzi! Se lucrează 24 de ore din 24!
Circa 650 de persoane (muncitori și TESA) s-au aflat săptămâna aceasta pe șantierul centurii Timișoara Sud. Stadiul lucrării a trecut de 75%. Echipele antreprenorului continuă așternerea straturilor de bază, precum și alte lucrări de drum, dar se lucrează cât e ziua de lungă și la structuri (poduri și pasaje).
A început montarea sistemelor pentru panourilor fonoabsorbante, se lucrează la parcările de pe traseu, la montarea sistemului de iluminat la pasaje, a început și montarea parapetului pietonal la podul peste Bega din zona Ghiroda.
Imaginea șantierului se schimbă de la o zi la alta, mai ales că la partea de drum se lucrează ”full time”, 24 de ore din 24, în două schimburi.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp