![Concert nemaiîntâlnit în județul Argeș! Se întâmplă în doar câteva zile! 1 concert](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/concert-150x150.webp)
Piste de biciclete, softuri și echipamente pentru dezvoltare, modernizarea sistemului de supraveghere sunt doar o parte din proiectele care vor fi implementate în acest an în comuna Budeasa! Primarul Nicolae Rachieru a anunțat că au fost depuse documentațiile pentru accesarea de fonduri prin PNRR pentru mai multe investiții.
„Având în vedere că în cursul zilei de 16.05.2022, a fost deschisă -Componenta 10 Fond local – din cadrul Programului Național de Redresare și Reziliență pentru investiții în mobilitate urbană durabilă, Primăria comunei Budeasa a depus 3 cereri de finanțare pentru următoarele proiecte:
- Amenajare piste pentru circulația bicicletelor în comuna Budeasa,județul Argeș;
- Achiziție softuri și echipamente pentru dezvoltare sistem inteligent de management local în comuna Budeasa, județul Argeș;
- Modernizarea și extinderea sistemului de supraveghere în comuna Budeasa,județul Argeș;” a anunțat primarul Nicolae Rachieru.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp