Programul complet al meciurilor din turul IV al Cupei României

DISTRIBUIȚI

FRF a dat publicităţii programul  meciurilor fazei a IV-a a Cupei României-Timişoreana, ediţia 2012-2013. Partidele acestei runde vor avea loc marţi, 28 august, şi miercuri 29 august 2012, ora 17.30. În această fază a competiţiei se vor disputa 28 de meciuri, pe lângă cele 24 de echipe calificate din turul III mai alăturându-se formaţiile ce au promovat din Liga a III-a, cele ce au rămas în Liga a II-a, plus cele retrogradate din Liga I. Duelurile se vor derula în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, prima echipă urmând a fi cea considerată organizatoare.
La fel ca în primele trei tururi şi în acesta vor fi echipe care se vor califica la „masa verde”, FCM Alexandria şi CS Baloteşti fiind primele echipe ce vor profita de desfiinţările formaţiilor FC Olt şi Astra II Giurgiu.
28.08.2012
1. FCM Dorohoi (Botoşani) – FC Botoşani (Botoşani)
Stadion: „1 Mai“ (Dorohoi)
2. Foresta Mălini (Suceava) – Rapid CFR Suceava (Suceava)
Stadion: „Comunal“ (Mălini)
3. FC Zagon (Covasna) – FCM Bacău (Bacău)
Stadion: „Comunal“ (Zagon)
4. Sport Club Bacău (Bacău) – Dunărea Galaţi (Galaţi)
Stadion: „Letea“ (Bacău)
5. Unirea Casimcea (Tulcea) – Delta Tulcea (Tulcea)
Stadion: „Comunal“ (Casimcea)
6. FCM Alexandria (Teleorman) – FC Olt (Olt)
Nu se dispută.
7. Viitorul Axintele (Ialomiţa) – CF Brăila (Brăila)
Stadion: „Comunal“ (Axintele)
8. CS Afumaţi (Ilfov) – CS Otopeni (Ilfov)
Stadion: „Comunal“ (Afumaţi)
9. ACS Berceni (Ilfov) – CS Buftea (Ilfov)
Stadion: „Comunal“ (Berceni)
10. FC Metaloglobus Bucureşti – Dinamo Bucureşti 2
Stadion: „Comunal“ (Clinceni)
11. Concordia Chiajna II (Ilfov) – Sportul Studenţesc (Bucureşti)
Stadion: „Roşu“ (Chiajna)
12. CS Baloteşti (Ilfov) – FC Astra 2
Nu se dispută.
13. Conpet Ploieşti (Prahova) – Chindia Târgovişte (Dâmboviţa)
Stadion: „Comunal“ (Strejnic)
14. FC Caracal (Olt) – Alro Slatina (Olt)
Stadion: „Parc“ (Caracal)
15. Pandurii Lignitul Tg. Jiu 2 (Gorj) – CSM Râmnicu Vâlcea (Vâlcea)
Stadion: „Municipal Sintetic“ (Târgu Jiu)
16. Minerul Jilţ Mătăsari (Gorj) – Damila Măciuca (Vâlcea)
Stadion: „Minerul“ (Mătăsari)
17. Voinţa Lupac (Caraş Severin) – FC Timişoara (Timiş)
Stadion: „Comunal“ (Lupac)
18. Şoimii Pâncota (Arad) – ACS Recaş (Timiş)
Stadion: „Comunal“ (Pâncota)
19. Naţional Sebiş (Arad) – FC UTA (Arad)
Stadion: „Naţional“ (Sebiş)
20. FC Olimpia Satu Mare (Satu Mare) – FC Maramureş Univ. Baia Mare (Maramureş)
Stadion: „Olimpia“ (Satu Mare)
21. Unirea Floreşti (Cluj) – Voinţa Sibiu (Sibiu)
Stadion: „Municipal“ (Turda)
22. FC Seso Câmpia Turzii (Cluj) – FC Unirea 2006 SA (Alba)
Stadion: „Mechel“ (Câmpia Turzii)
23. FC Cisnădie (Sibiu) – Corona Braşov (Braşov)
Stadion: „Textila“ (Cisnădie)
24. Unirea Dej (Cluj) – AFC Municipal Târgu Mureş (Mureş)
Stadion: „Municipal“ (Dej)

29.08.2012
25. Unirea Slobozia (Ialomiţa) – Săgeata Năvodari (Constanţa)
Stadion: „1 Mai“ (Slobozia)
26. Callatis Mangalia (Constanţa) – Farul Constanţa (Constanţa)
Stadion: „Central“ (Mangalia)
27. FC Argeş Piteşti (Argeş) – CS Mioveni (Argeş)
Stadion: „Nicolae Dobrin“ (Piteşti)
28. FC Bihor Oradea (Bihor) – Luceafărul Oradea (Bihor)
Stadion: „Iuliu Bodola“ (Oradea)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here