![Argeș: Vine urgia! Avertisment meteo fără precedent! 1 furtuna](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/06/furtuna-150x150.webp)
Majoritatea școlilor din Argeș vor continua și săptămâna viitoare cursurile în scenariul II, mai exact în toate localitățile în care incidența depășește 1 la mie, elevii vor învăța în online. Excepție fac clasele 0-IV, clasele terminale VIII, XII și grădinițele care vor funcționa în scenariul verde, adică elevii se vor prezenta fizic la cursiri, indiferent de incidență. Excepție fac numai orașele Mioveni și Ștefănești, unde cursurile se vor desfășura, integral, în scenariul verde, adică la școală.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp