![Aventură nocturnă, sfârșită tragic! Trei minori au ajuns la spital după ce au furat mașina părinților! 1 o ars](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/o-ars-150x150.webp)
Samsarii auto, o nouă metodă de înșelăciune pentru a vinde maşini second hand! Alertă!
Folosind roluri fictive de mame care duc copii la şcoală sau la grădiniță, sau soții care fac drumuri scurte până la birou, samsarii auto au găsit noi metode prin care să păcălească românii. Astfel, în piaţa auto se găsesc acum samsari femei care deşi nu au cunoștințe tehnice detaliate despre mașinile pe care le vând, reușesc să păcălească victimele cu un slogan simplu și superficial: „Are puțini kilometri, funcționează bine și are un portbagaj mare”.
CITEȘTE ȘI: ÎNCĂ 75 KILOMETRI DE DRUM EXPRES ÎN ROMÂNIA! VA FACE LEGĂTURA CU DOUĂ AUTOSTRĂZI!
Mai mult, atunci când sunt întrebate despre revizii și întreținere, ele spun că știu puțin sau deloc despre acest subiect şi preferă să lase detaliile tehnice pe seama specialiștilor de la service-ul auto. Și, atunci când crezi că ai găsit în sfârșit un anunț sincer, apare mesajul: “Am cumpărat-o pentru soția mea să ducă copilul la grădiniță, am făcut reparații, acum e impecabilă” Doar pentru a descoperi că mașina “impecabilă” a avut deja un alt proprietar în ultimul an și a petrecut mult timp în service pentru diverse reparații.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp