![În stare critică, după ce a fost lovit de mașina poliției! S-a întâmplat pe trecerea de pietoni! 1 intervine SMURD](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/intervine-SMURD-150x150.webp)
Un puternic incendiu a izbucnit în această dimineață la o școală, din fericire înainte ca elevii să sosească la orele de curs. Din primele informații, pompierii se luptă să stingă flăcările înainte ca acestea să se propage și către alte clădiri.
Incendiul a izbucnit la o anexă a școlii din localitatea Perieți, județul Olt. Este vorba despre camera centralei iar pericolul de explozie era unul mare. Incendiul a cuprins acoperișul școlii, fiind degajări mari de fum. La locul incendiului au intervenit două autospeciale de stingere, o autospecială pentru intervenție la înălțime și un echipaj SMURD.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp