Secțiile de vot asaltate de argeșeni! Prezență de peste 200%!
În județul Argeș, mai multe secții de votare au înregistrat procente spectaculoase de prezență la vot, depășind chiar și dublul numărului de alegători înscriși pe listele permanente.
CITEȘTE ȘI: Permisul suspendat, mai ușor de recuperat – ce trebuie să faci? Parlamentul a decis!
Cea mai mare prezență a fost raportată la Căminul Cultural Făgetu, unde prezența a atins 215,98%, semn că un număr mare de alegători au votat pe liste suplimentare.
Pe locul doi se află secția organizată în Fostul sediu al școlii Clucereasa, cu o prezență de 148,06%.
Urmează:
Școala Ciocanu – 119,30%
Școala Sătic – 112,04%
Aceste valori ridicate sunt frecvent întâlnite în zone turistice sau localități unde votează masiv persoane aflate în tranzit, pe liste suplimentare.
Autoritățile nu au semnalat incidente în aceste secții până la această oră, iar procesul de votare se desfășoară în condiții normale.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp