prima-proinstal
Obiectiv de Argeș

Și-a înjunghiat prietenul! Planul pus la cale de un argeșean!

În baza delegării din partea Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeș, Compartimentul de Relații Publice, din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Argeș, este abilitat să comunice următoarele:

În ziua de 11 iunie, în baza delegării din partea Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeș, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Argeș au continuat cercetările în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul infracțiunii de tentativă de omor, și, după administrarea probatorului, procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeș a reținut un bărbat de 50 de ani, din Bascov.

Din cercetări s-a stabilit că, în dimineața zilei de 11 iunie a.c., cel în cauză, pe fondul unui conflict, ar fi lovit cu un obiect tăietor-înțepător pe un bărbat de 36 de ani, din Moșoaia, provocându-i o plagă în zona abdomenului, în timp ce se aflau la locuința acestuia din urmă.

În cursul zilei de 12 iunie a.c., bărbatul a fost prezentat, de către Parchetul de pe lângă Tribunalul Argeș, în fața instanței, care a dispus măsura arestării preventive pentru 30 de zile.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.
Powered by VA Labs