Jumătate dintre candidații de la Curtea de Argeș înscriși sâmpătă la proba practică pentru obținerea permisului au promovat! Toți examinatorii Serviciului Permise Argeș au participat în cursul zilei de sâmbătă, unde 59 de candidați au participat la examinarea, iar 50% dintre aceștia au devenit șoferi.
CITEȘTE ȘI: „SPITALUL MUNICIPAL SE POATE FACE!” MIHAI COTEȚ – DETALII DESPRE CEL MAI IMPORTANT PROIECT PENTRU PITEȘTENI!
Prefectura Argeș a luat decizia de a trimite în teren toți examinatorii pentru a reduce timpul de așteptare dintre proba teoretică și proba practică. Mai exact, potrivit prefectului Radu Perianu, de la ora 09:00, a început examinarea, iar în cursul zilei 59 de doritori au fost examinați, dintre care 30 au obținut permisul.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp