
Un tânăr de numai 25 de ani a murit răpus de COVID. Conform Grupului de Comunicare Strategică, este vorba despre un băiat de 25 de ani din județul Alba care nu era vaccinat și avea comorbidități.
În total, în ultimele 24 de ore au fost raportate 75 de decese, dintre care 11 anterioare intervalului de referință. Din totalul de 75 de decese unul a fost raportat la categoria de vârstă 20-29 de ani, unul la categoria de vârstă 30-39 de ani, 4 la categoria de vârstă 40-49 de ani, 6 la categoria de vârstă 50-59 de ani, 21 la categoria de vârstă 60-69 de ani, 12 la categoria de vârstă 70-79 de ani și 30 la categoria de vârstă peste 80 de ani.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
