![Mâine sărbătorim un mare sfânt! Ce nu trebuie să faci, dacă vrei să-ți fie bine? 1 Pantelimon](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/Pantelimon-150x150.webp)
Trei fetițe și două femeie rănite au fost rănite într-un accident petrecut noaptea trecută. Din primele informații, se pare că o șoferiță a pierdut controlul volanului, a ieșit de pe carosabil și s-a răsturnat cu mașina în șanțul de pe marginea drumului.
În urma evenimentului, copilele cu vârste de 6, 8 și 13 ani, precum și cele două femei au suferit mai multe leziuni ușoare, fiind asistate medical la fața locului de către echipajele de prim-ajutor și apoi transportate la Spitalul Municipal Orăștie.
La locul evenimentului s-au deplasat de urgenţă o autospecială dotată cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD, precum şi un echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp