ULTIMĂ
ORĂ

Șocant! Numărul copiilor cu scaune diareice internați crește de la zi la zi!

Tragedia continuă! În această dimineață erau internați 62 de copii cu scaune diareice în spitalele din județul Argeș, cu 11 mai mulți față de ieri. Conform Instituției Prefectului Argeș, 48 dintre copii (din care 39 copii cu vârste între 0-2 ani) sunt pe mâinile medicilor de la Spitalul de
Pediatrie Pitesti, 8 copii (din care 4 copii cu vârsta între 0-2 ani) la Spitalul Județean  de Urgență Pitești, secția boli infecțioase, 3 copii (cu vârsta între 0-2 ani) la Spitalul Municipal Câmpulung -pediatrie, 3 copii (cu vârsta între 0-2 ani) la Spitalul Municipal Curtea de Argeș  –  pediatrie;
Conform sursei citate, niciun copil nu a fost transferat la București cu aceasta simptomatologie.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.