
Au fost treziți de un vecin și au reușit să se trezească. Cele două persoane din casă, soț și soție, au avut nevoie de îngrijiri medicale.
Focul a cuprins acoperișul casei duminică dimineață. Două echipaje de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş au intervenit la fața locului. Focul cuprinsese mai bine de jumătate din acoperişul casei bătrâneşti.
A ars aproximativ 80 de metri pătraţi din acoperişul casei, fiind distrus pe jumătate. Pompierii au stabilit că incendiul a fost provocat de coşul de evacuare a fumului, neizolat faţă de de materiale combustibile.
Când au văzut cum casa în care locuiau era distrusă de foc, bărbatul şi femeia au făcut atac de panică. Ambii au primit îngrijiri medicale de la echipajul medical SMURD. Au refuzat însă transportul la spital.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
