
Două persoane au fost rănite în urma unui accident petrecut în urmă cu puțin timp în comuna Bradu după ce un șofer a pierdut controlul volanului și a intrat într-un cap de pod. Din primele informații, se pare că într-o clipă de neatenție, un bărbat a pierdut controlul mașinii, a ieșit de pe carosabil și s-a izbit puternic de un cap de pod din fața unei gospodării. În urma impactului, atât șoferul cât și un pasager au fost răniți ușor. Cei doi au fost preluați de un echipaj SMURD care le-a acordat primele îngrijri medicale.
La fața locului au intervenit pompierii cu o autospecială cu apă și spumă pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor. De asemenea, polițiștii se deplasează pentru demararea cercetărilor în urma cărora se vor stabili cauzele exacte ale accidentului.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
