
Numărul cadrelor medicale din Argeș infectate cu COVID-19 este în creștere. În cursul zilei de astăzi, trei asistente și două infirmiere au fost depistate pozitiv cu coronavrirus.
Mai mult, de la o zi la alta, numărul acestora ar putea crește exponențial după ce cadrele medicale infectate au expus și alți angajați ai Spitalului din Câmpulung.
„Conform datelor DSP, numărul cadrelor medicale din Argeș infectate cu virusul COVID-19 continuă să crească. La cele 3 asistente medicale din Câmpulung, se adaugă astăzi încă 5 cadre medicale din același municipiu. Este vorba despre 3 asistente medicale și 2 infirmiere de la Spitalul Municipal Câmpulung. Se așteaptă rezultatele pentru mai mulți colegi ai cadrelor medicale deja confirmate pozitiv. Zece teste au avut rezultat negativ. În prezent, în Spitalul Municipal Câmpulung sunt izolați 30 de angajați.” au anunțar reprezentanții Prefecturii Argeș.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
