![Se anunță prăpăd! Alertă de inundații! Unde sunt așteptate viituri? 1 pompieri inundatii](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/pompieri-inundatii-150x150.jpg)
În ziua de 12 august a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Călinești au continuat cercetările într-un dosar penal aflat sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Topoloveni, privind săvârșirea infracțiunii de încălcarea de către persoana împotriva căreia a fost emis un ordin de protecţie a oricăreia dintre măsurile dispuse prin ordinul de protecție, și au reținut un bărbat de 42 de ani, din Vulturești.
Din cercetări, s-a stabilit că, în ziua de 12 septembrie a.c., bărbatul s-ar fi deplasat la domiciliul fostei concubine și ar fi pătruns în curte, încălcând, astfel, ordinul de protecție provizoriu, emis de polițiști, la data de 09 septembrie a.c.
După administrarea probatoriului, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, urmând ca, în cursul zilei de astăzi să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Topoloveni, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News sau pe Tik Tok
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp