![În stare critică, după ce a fost lovit de mașina poliției! S-a întâmplat pe trecerea de pietoni! 1 intervine SMURD](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/intervine-SMURD-150x150.webp)
Compania de Drumuri a prezentat o filmare completă a tronsonului Balș-Slatina (40 km.), lotul 2 al Drumului Expres Craiova-Pitești, peste două săptămâni urmând să fie deschisă circulația pe primii 18 kilometri ( Centura Balș) conform promisiunilor ministrului Grindeanu făcute acum o săptămână pe șantierul UMB.
Prima jumătate a lotului 2, adică segmentul dintre Robănești (Dolj) și Piatra Olt (jud. Olt) ar urma să fie deschisă circulație înaintea Sărbătorilor de Paște, probabil 20 sau 21 aprilie, vineri 22 aprilie fiind zi liberă, însă pentru a doua jumătate, Centura Slatina nu a fost comunicat o estimare oficială din cauza întârzierilor de la Podul feroviar Găneasa. Zona critică a șantierului de la Găneasa poate fi urmărită în filmarea CNAIR de la minutul 17.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp