![Circulație reluată acum pe Valea Oltului! Anunțul CNAIR! 1 Valea Oltului](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/Valea-Oltului-150x150.webp)
Comerțul pe tarabele ruginite de la 1 aprilie, interzis! Primărița Elena Lăsconi a anunțat că nu e păcăleală, chiar de la 1 aprilie, comercianților ruși li se va schimba locația, tot la piață.
Edilul a luat această decizie pentru a gândi un proiect cu specialiști pentru niște tarabe civilizate care să atragă clienții pentru că acum sunt extrem de învechite.
Primărița Lăsconi a mai declarat în conferința de presă că nu mai poate merge așa cu acest comerț ambulant.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp