![În stare critică, după ce a fost lovit de mașina poliției! S-a întâmplat pe trecerea de pietoni! 1 intervine SMURD](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/intervine-SMURD-150x150.webp)
În ziua de 11 iulie, polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Pitești, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, au continuat cercetările într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de tâlhărie calificată, și au identificat și reținut un bărbat de 52 de ani, domiciliat în comuna Ulmi, județul Giurgiu.
Din cercetări s-a stabilit că în noaptea de 08 spre 09 iulie a.c., în jurul orei 22:00, în timp ce se afla pe o stradă din Pitești, cel în cauză ar fi deposedat prin acte de violență pe un bărbat de 40 de ani, din Ștefănești, de o borsetă ce conținea 400 de lei și alte bunuri.
CITEȘTE ȘI: UCIS PENTRU UN LEU DE DOI COPII! DETALII ȘOCANTE DIN ANCHETĂ!
Cu sprijinul polițiștilor din cadrul Secției 1 Poliție Pitești, cel în cauză a fost identificat și condus la sediul Poliției Municipiului Pitești.
După administrarea probatoriului, bărbatul în cauză a fost reținut pentru 24 de ore, urmând ca în cursul zilei de astăzi să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp