ULTIMĂ
ORĂ

Înfiorător! Motociclistă de 17 ani – între viață și moarte! Accident cumplit!

Un accident rutier grav a fost surprins ieri de camerele de supraveghere din județul Bihor, unde o adolescentă de 17 ani a fost victima unei coliziuni violente. Tânăra, care se deplasa pe o motocicletă, a fost lovită de un autoturism care i-a tăiat calea într-o intersecție.

În urma impactului puternic, fata a fost aruncată pe carosabil și a rămas inconștientă. Potrivit imaginilor video, adolescenta circula cu viteză în momentul în care mașina i-a apărut în față, făcând coliziunea inevitabilă.

Imediat după producerea accidentului, martorii au surprins un gest care ar fi putut avea consecințe fatale. Unul dintre pasagerii din autoturism a încercat să îi scoată casca de protecție fetei și chiar a tras-o de cap, în încercarea de a o ridica de pe asfalt, deși aceasta era inertă.

Medicii avertizează că astfel de intervenții neautorizate pot provoca leziuni ireversibile la nivelul coloanei sau al creierului. Conform recomandărilor medicale, victimele accidentelor rutiere nu trebuie mișcate sub nicio formă până la sosirea echipajelor specializate de intervenție.

În prezent, adolescenta se află internată în stare gravă la secția de terapie intensivă, după ce a fost transportată de urgență la spital. Detaliile despre acest incident au fost prezentate în cadrul știrilor care au analizat imaginile surprinse de camerele de monitorizare din zonă.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.