ULTIMĂ
ORĂ

Liviu Dragnea pune tunul pe deputatul „mitralieră”! PSD a decis…

Cătălin Rădulescu a fost suspendat șase luni din partid. Decizia a fost luată în cadrul Comitetului Național Executiv al PSD. Din primele informații, lovitura nu pare a fi atât de grea pentru deputatul „mitralieră”. Potrivit unor surse din PSD, acesta se va putea întoarce liniștit în partid dacă își va schimba comportamentul. Astfel, dacă Rădulescu stă cuminte timp de șase luni, fără să mai dea vreo „bombă” se va putea bucura de puțina susținere pe care o mai are și dacă nu apar alte probleme legale își va putea termina și mandatul de deputat. În schimb, decizia era una așteptată după ce Liviu Dragnea a declarat despre Răsulescu că „a incercat sa se autosuspende, nu i-a ieșit. O să propun eu autosuspendarea lui”. Deputatul Catalin Radulescu s-a autosuspendat din PSD pe 20 martie, din cauza „scandalului mediatic si a presiunilor mediatice” provocate de declaratiile sale, afirmand ca a fost gresit inteles, potrivit unui comunicat de presa. – See more at: 

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.