![Canicula extremă se îmblânzește, dar ce urmează este și mai periculos! Cod galben de ploi torențiale, vijelii și grindină! 1 canicua ploaie vijelii](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/canicua-ploaie-vijelii-150x150.webp)
După ce s-au întors fără rezultate notabile de la Naţionalele de copii cu vârsta de 10 ani, de la Arad, micuţii înotătorii de la CSM Piteşti speră să dea lovitura la Brăila. Miercuri, încep Naţionalele pentru copii cu vârsta curpinsă între 11 şi 13 ani, competiţie care se va desfăşura în bazin descoperit, şi la startul căreia CSM Piteşti vor prezenta 26 de sportivi. „Obiectivul nostru este câştigarea a cel puţin 10 medalii. Ne bazăm în acest sens în primul rând pe sportivii A. Coman, L. Haiducu şi R. Popazov“, anunţă Viorel Ciobanu, antrenor CSM Piteşti.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp