ULTIMĂ
ORĂ

Pitești. Pieton spulberat pe trecerea de pietoni! A fost transportat de urgență la spital!

Un bărbat a fost transportat la spital în această dimineață după ce a fost lovit din plin de o mașină pe o trecere de pietoni de pe Calea Bascovului din Pitești. Din primele informații, se pare că victima a vrut să treacă strada, dar a fost accidentată de un șofer care nu ar fi observat-o. În urma impactului, bărbatul a suferit mai multe leziuni și a fost preluat de un echipaj SMURD care i-au acordat primele îngrijiri medicale și l-a transportat la spital.

„A fost vorba despre o persoană de sex masculin, de aproximativ 45 de ani, care a fost acroșată de un vehicul. Paramedicii SMURD au constatat că victima prezenta un traumatism cranio-cerebral, zgârieturi la membrul inferior stâng și acuza durere în zona omoplatului stâng. În urma monitorizării, victima a fost transportată la spital” potrivit ISU Argeș.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.