
Primele clase ale Colegiului Zincă Golescu au fost reabilitate, acestea putând fi amenajate pentru a primi elevii. Edilul Cristian Gentea a anunțat ca lucrările avansează în ritm alert, astfel încât prima fază a investiției sa fie finalizata în scurt timp.
Mai exact, primul tronson va fi gata pana la 15 august, urmând ca pana la începerea scolii clasele sa fie amenajate astfel încât cursurile sa fie ținute în condiții propice.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
