![Incredibil cum a fost găsit un șofer în traficul din Pitești! A fost săltat imediat! 1 retinut](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/retinut-150x150.jpg)
Mai mulți profesori au fost prinși în timp ce fumau cot la cot cu elevii de comisia mixtă formată de Prefectura Argeș pentru a face o serie de controale în școlile din județ. În ultima lună și jumătate, corpul de control al Instituției Prefectului Argeș au luat la puricat unitățile de învățământ după ce o educatoare de la o creșă din Trivale a lovit mai mulți copii și au descoperit mai multe nereguli. Astfel, reprezentanții Prefecturii și jandarmii au găsit la o școală, într-o pauză, mai mulți profesori care stătatea la bârfe cu eevii și fumau cu aceștia.
„O a doua problema găsită, a fost despre consumul de tutun. Mai mulți profesori fumau cot la cot cu elevii în incinta scolii, iar răspunsul lor a fost ca nu se fumează în interior. Au fost aplicate sancțiuni contravenționale” a spus prefectul Radu Perianu.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp