
Mai multe unități de învățământ din Pitești vor fi reabilitate. Consilierii locali au votat in urma cu puțin timp proiectele prin care in scurt timp vor începe lucrările la Liceul Tehnologic Dacia, Liceul Dinu Lipatti și Școala Generală Ion Minulescu.
„Avem în vedere alocarea unor sume pentru reabilitarea mai multor unități școlare. Mai multi doresc sa doteze unitățile de învățământ” a declarat Cornel Ionică.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
