
Chermezele de la Conacul Brătienilor vor devei istorie! Ministrul Culturii a anunțat că se fac toate demersurile pentru că Vila Florica să devină muzeu.
„Eu am o cu totul altă viziune legată de această clădire. Voi pleda în fața premierului pentru înființarea Muzeului Brătianu, sub autoritate guvernamentală, pentru a-i da o altfel de greutate. Au fost și evenimente mai puțin pplăcute acolo, unii aveau acces, iar alții nu”, a declarat ministrul Ghoerghiu.
Ministrul a spus că vor fi asigurate fondurile pentru funcționarea muzeului de la Ministerul Culturii.
Va reamintim că Vila Florica a fost folosită de nenumărate ori că loc de petrecere pentru membrii PSD, dar și pbtru diferite ședințe foto sau chiar pe post de hotel.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
