ULTIMĂ
ORĂ

Doliu în lumea forbalului! A murit pe teren, la numai 22 ani!

Doliu în lumea fotbalului după ce un jucător s-a prăbușit pe teren, în timpul antrenament, murind la vârsta de numai 22 ani. Federaţia Columbiană de Fotbal a anunţat, marţi seară, decesul lui Andrés Balanta, un tânăr mijlocaş defensiv de 22 de ani, trecut pe la toate selecţiile de juniori.

Campion cu Deportivo Cali sezonul trecut, Balanta era împrumutat din această vară la Atlético Tucuman (Argentina). El s-a prăbuşit în timpul unui antrenament şi cel mai probabil a suferit un infarct.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.