![Ministrul Simona Bucura-Oprescu și omologul din Turcia, Vedat Işıkhan, vizită la două fabrici din Argeș 1 WhatsApp Image 2024 07 20 at 21.22.11 d75f64fc](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/WhatsApp-Image-2024-07-20-at-21.22.11_d75f64fc-150x150.webp)
În aceasta dimineață, polițiștii locali din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră, a ridicat de pe domeniul public încă o mașină abandonată aflată pe domeniul public (în spatele Librăriei Eminescu). Autoturismul a fost sigilat și depozitat cu o autospecială aflată în dotarea Administrației Domeniului Public, în incinta Târgului Săptămânal.
În aceasta lună, polilițiștii locali au ridicat cinci autoturisme considerate abandonate, aceste acțiuni continuând și pe viitor. Facem apel pe această cale către cetățenii municipiului Pitești care dețin autoturisme de acest gen (stare vizibil degradabilă, anvelope dezumflate, fără inspecție tehnică periodică, caroserie ruginita etc) să elibereze spațiul public, riscând altfel sancțiunea contravențională de la 1.000 la 2.000 de lei plus ridicarea autoturismului.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp