
Breaking news! Piteșteanul Ionuț Moșteanu propus ministru în noul guvern condus de Ilie Bolojan!
Piteșteanul Ionuț Moșteanu(USR), va ocupa una dintre cele mai importante funcții în viitorul Guvern condus de Ilie Bolojan. El a fost desemnat vicepremier și ministru al Apărării Naționale, în urma votului dat de delegații USR la congresul partidului desfășurat duminică.
CITEȘTE ȘI: Permisul suspendat, mai ușor de recuperat – ce trebuie să faci? Parlamentul a decis!
Cu 94% dintre voturi în favoarea listei de miniștri, USR intră oficial la guvernare, iar Ionuț Moșteanu devine unul dintre cei mai influenți oameni din Executiv.
Pe lângă Ministerul Apărării, USR va conduce alte trei ministere: Externe (Oana Țoiu), Economie și Digitalizare (Radu Miruță) și Mediu (Diana Buzoianu).
Președintele USR, Dominic Fritz, a subliniat că cei patru miniștri sunt „profesioniști asumați, care vin cu soluții pentru vremuri grele”.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
