O femeie de 77 de ani și-a pierdut viața, în noaptea de duminică spre luni, în urma unui incendiu care i-a distrus casa, conform informațiilor furnizate de Inspectoratul pentru Situații de Urgență. Din primele informații, flăcările au fost observate de vecini, care au alertat autoritățile printr-un apel la 112.
CITEȘTE ȘI: Se întâmplă pe șantierul secțiunii Cornetu – Tigveni al A1! Vestea așteptată de toți șoferii!
„La sosirea echipajelor de intervenție, locuința, cu o suprafață de aproximativ 80 de metri pătrați, era complet cuprinsă de flăcări. Având informații că proprietara se afla în interior, pompierii au demarat simultan operațiunea de căutare și stingere a incendiului. Din nefericire, femeia a fost găsită decedată într-una dintre camere”, au declarat reprezentanții ISU.
La intervenție au participat pompierii din cadrul Gărzilor de Intervenție Ștefănești și Trușești, cu două autospeciale de stingere, o ambulanță SMURD, o ambulanță SAJ, precum și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență din Călărași.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp