
Cutremur la FCSB! Gigi Becali a dat afară 4 JUCĂTORI dintr-o lovitură: TITULARUL incontestabil pe care MM Stoica l-a plâns public!
FCSB a oficializat marți despărțirea de patru fotbaliști din cadrul lotului condus de Elias Charalambous. Clubul bucureștean a anunțat încetarea raporturilor contractuale cu mijlocașul Baba Alhassan, fundașul stânga David Kiki, atacantul Mamadou Thiam și fundașul central Daniel Graovac.
CITEȘTE ȘI: ALERTĂ în Argeș! Mii de oameni rămân în BEZNĂ! Vezi LISTA completă a zonelor afectate!
„Clubul nostru le mulțumește pentru contribuție și le urează mult succes în carieră!”, se arată în comunicatul oficial al grupării roș-albastre.
Cea mai neașteptată plecare din această listă este cea a lui Daniel Graovac. Fundașul central, care a ajuns la FCSB în vara anului 2025, a fost un jucător de bază în sezonul recent încheiat, fiind titular în 30 de partide. Deși clubul avea opțiunea de a-i prelungi înțelegerea, decizia finală a aparținut patronului Gigi Becali, care a hotărât să nu mai colaboreze cu fotbalistul.
Mihai Stoica și-a exprimat public regretul cu privire la această mutare: „Îmi pare rău că n-am prelungit contractul cu Daniel Graovac, deși aveam opțiune la el. Este un fotbalist bun, acoperă două posturi.”
În ceea ce îi privește pe ceilalți jucători, plecările lor fuseseră anticipate de declarațiile anterioare ale conducerii:
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
