![Surpriză de proporții pentru piteștenii din această zonă! Investiție majoră! 1 pluviala faget](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/pluviala-faget-150x150.webp)
Sute de prieteni, polițiști și jurnaliști l-au condus ieri pe ultimul drum pe comisarul Alin Ciobanu. După ce au aflat de moartea subită a omului legii, mesajele de condoleanțe au început să curgă în mediul online, unde foștii săi colegi, șefi, dar și simpli prieteni au postat mesaje de condoleanțe familiei și au plans trecerea în neființa a comisarului Alin Ciobanu. Mai mult, la în mormântare au participat sute de personae pentru a-l conduce pe ultimul drum. „ Dumnezeu te-a luat în ceruri să îți continui munca excelentă… R.I.P. our best friend” este uynul dintre mesajele transmise. Alin Ciobanu a fost un om deosebit care şi-a dedicat întreaga pricepere şi activitate muncii de poliţie, începând cu anul 1999, fiind absolvent al Academiei de Poliție “Alexandru Ioan Cuza”. Între anii 1999-2001, a lucrat ca ofițer de Investigații Criminale în cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Olt, iar din anul 2001 până în prezent și-a desfășurat activitatea în cadrul Inspectoratului Județean Argeș, unde a coordonat activitatea ca șef în cadrul Biroului Suprevegheri Judiciare al Serviciului Investigații Criminale Argeș. Din martie 2016 până în martie a.c. a fost împuternicit ca șef al Secției 2 Poliție Pitești. Alin Ionuț Ciobanu va rămâne în amintirea tuturor celor care l-au cunoscut ca poliţist de un înalt profesionalism si corectitudine.
Video: Mihai Neacșu
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp