![Tragedie de nedescris în fotbalul românesc! A murit subit la doar 16 ani! 1 candela 1](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/candela-1-150x150.jpg)
Paul Stănescu, fostul ministru al Dezvoltării, a sugerat cu ocazia inaugurării noii Săli Polivalente din Pitești ca viitorul stadion să continue să poarte numele marelui Nicolae Dobrin. Acesta a spus că România a avut foarte mulți fotbaliști buni, dar unul singur a fost „Gâscanul”.
„Este o mare bucurie pentru noi toți. Este o realizare extraordinară. Așteptăm noul stadion. Mi-ar plăcea foarte tare ca stadionul să poarte numele lui Nicolae Dobrin. Am avut foarte mulți fotbaliști buni, dar Dobrin a fost unic. La Pitești ne așteptăm la lucruri bune” a spus Stănescu.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp