Un tânăr de numai 20 de ani nu a oprit la semnalele unui agent de poliție, ba mai mult, el a demarat în viteză luându-l pe capotă pe omul legii. Șoferul inconștient a fugit de la locul faptei după ce câțiva zeci de metri l-a târât pe capotă pe polițist care s-a ales cu răni la ambele picioare. Totul s-a întâmplat în această dimineață în Cluj Napoca.
Citește și: A murit la volan și a intrat pe contrasens într-o altă mașină! Accident terifiant!
„În cursul dimineţii de astăzi, 28 august a.c., în jurul orei 08.20, un echipaj din cadrul Poliţiei Municipiul Cluj-Napoca – Secţia 7 Poliţie a efectuat semnal regulamentar de oprire unui bărbat care conducea un autoturism pe strada Blajului din municipiu. In autovehicul se aflau două persoane, iar la efectuarea controlului rutier, persoana aflată la volan nu ar fi respectat indicaţiile echipajului de poliţie de a coborî din vechicul. Astfel, s-a procedat la imobilizarea acestuia, moment în care bărbatul a demarat cu autoturismul, târându-l câţiva metri pe unul dintre poliţişti şi provocându-i leziuni la nivelul membrelor inferioare”, au transmis oficialii Inspectoratului de Poliţie Cluj.
„În cadrul activităţilor de căutare au fost angrenate forţe suplimentare, respectiv Serviciul Pentru Acţiuni Speciale, investigatii criminale, ordine publică, rutieră, criminalistică, poliţie locală şi jandarmerie. In mai puţin de o oră de la data producerii incidentului, bănuitul de comiterea faptei, respectiv un tânăr de 20 de ani, a fost depistat pe o stradă din cartierul Someşeni”, precizează polițiștii clujeni.
Tânărul de 20 de ani care se afla la volan a fost prins după aproximativ o oră de la incident și s-a ales cu dosar penal pentru ultraj.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp