![Se întâmplă luni în Pitești! Toată lumea trebuie să afle! 7 centru pitesti 2](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/centru-pitesti-2.jpg)
Prima zăpadă și-a făcut apariția în Argeș, pe Transfăgărășan, la Cota 2000. Imaginile sunt de poveste, stratul de zăpadă fiind de cinci centimetri.
CITEȘTE ȘI: SPITALELE PRIMESC BANI EUROPENI PENTRU A SE CURĂȚA DE MICROBI ȘI VIRUSURI!
Temperaturile au scăzut până la minus 4 grade Celsius. „Este zăpadă, marți, la cota 2000, în Argeș. Zăpada măsoară 5 centimetri, iar temperatura acolo este de minus 4 grade Celsius. Meteorologii au anunțat pentru aceste zile temperaturi scăzute.”, transmite Salvamont Argeș.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp